Efektivní zateplení a izolace střechy

Nástřik střechy z vlnitého plechu Albrechtice u Českého Těšína

Zateplení a izolace střechy

Pokud se chystáte na zateplení střechy je potřeba zvolit metodu a způsob, který je právě pro vaši střechu vhodný. V prvé řadě je potřeba se rozhodnout co od izolace střechy očekáváte, zda se bude jednat pouze o hydroizolační provedení nebo je potřeba střechu i zateplit.

Plochá střecha, silikonový nátěr Mokré Lazce

Na našem trhu můžeme najít nejrůznější způsoby izolace a zateplení plochých střech. Jedná se o klasický způsob pomocí asfaltových pásů, PVC folie, PUR/PIR panely nebo moderní řešení – prostřednictvím aplikace PUR pěny s krycí silikonovou vrstvou.

Kritickým bodem u realizace klasických izolací je jejich aplikace kolem kritických míst jako jsou komíny, vpusti, atiky. Tato kritická místa bývají často příčinou zatékání. Pro pěnovou izolaci toto není problém, dokonale přilne v každém detailu, obepne a zpevní dané místo. Navíc jsou veškerá kritická místa zpevňovány speciální Gaco páskou. Na celý takto vytvořený povrch se následně aplikuje silikonový nátěr s vysokou zárukou a dlouhou dobou životnosti.

Postup při realizaci staré i nové střechy.

1) Zateplení PUR pěnovou izolací

Plochá střecha, silikonový nátěr Mokré Lazce
Mokré Lazce hydroizolace a zateplení ploché střechy

Zateplení střešní pěnovou izolací dle technických možností a přání zákazníka.
Pro tepelnou izolaci střech je vhodná  tvrdá střešní pěna (Willpur 14401), která má vysokou hustotu, 55 kg/m3, pouze pěna s takovouto a vyšší hustotou je vhodná pro aplikaci na střešní plášť. Její výborné izolační vlastnosti nahradí např. polystyren v poloviční síle vrstvy, zpevní a přitom nezatíží konstrukci střechy. Toto je velmi důležité u budov se starší střechou, na kterých je již několik vrstev lepenky. Střecha je nadměrně zatížena, a stávající opravy pomocí IPY nejsou efektivní. Pěna střechu nezatíží a tím, že pronikne do všech spár dokonale zaizoluje. PUR pěnová izolace se aplikuje v minimální tloušťce 3cm což nahradí přibližně 6 cm polystyrenu.

2) Hydroizolační a UV ochranný nátěr

Plochá střecha, silikonový nátěr Mokré Lazce
Mokré Lazce hydroizolace a zateplení ploché střechy

Následně se každá PUR pěna musí překrýt hydroizolační vrstvou, která nejenže zabraňuje trvalému pronikání vlhkosti, ale především pěnovou izolaci chrání před UV zářením. Je mnoho barev na různém chemickém základu, který lze pro ochranu pěny použít. Od Akrylových a polyuretanových barev s kratší dobou životnosti, ale s nižší cenou až po silikonový nátěr s životností až 20 let. Silikonový nátěr v bíle barvě má také tu výhodu, že odráží sluneční paprsky až z 85% – střecha není tolik namáhaná, je chladná na dotek.

Kolik ušetříte
Pokud budeme srovnávat s obdobnými materiály, bude se jednat o úsporu až 50%. Přidaná hodnota: pěnová izolace navíc v kombinaci se silikonovým nátěrem zachová vaši střechu v perfektním stavu na více než 20 let. Materiály v čase nemění své vlastnosti a jsou imunní vůči vnějším vlivům.

Nejste si jisti jaký produkt je pro vaši střechu nejvhodnější?
Domluvte si nezávaznou schůzku s našim technikem.

Více informací