Stříkaná pěnová izolace

Pěnová izolace

Stříkaná pěnová izolace

Stříkaná Pěnová Izolace je v zásadě dvousložkový materiál, který se pomocí vysokotlaké aplikační soustavy stříká do stavebních konstrukcí. Ať už zateplujeme střechu, podkroví, stěny v RD, dřevostavbě nebo průmyslové hale jistě oceníte jedinečné vlastnosti stříkaných pěnových izolací.

Výhody stříkané pěnové izolace:

  • Dokonale přilnou k podkladu
  • BEZ tepelných mostů a tepelných ztrát
  • Zamezí průniku studeného vzduchu
  • Nejsou ovlivňovány vlhkostí
  • Rychlá a čistá aplikace
  • Snižují prašnost, zamezují vzniku plísní
PUR pěna nástřik izolace
Možnosti použití PUR pěnové izolace v konstrukcích

Jak to celé funguje?

Měkká stříkaná pěnová izolace má certifikovanou lambdu podobnou jako minerální vata, tato hodnota se však měří v laboratorních podmínkách při 18oC. Ovšem při stoupající i klesající teplotě se hodnoty výrazně mění, zatímco u stříkané pěnové izolace zůstává hodnota lambdy téměř stejná u vaty se hodnota lambdy mění se změnami teplot . Názorně ukazuje křivka, těchto dvou produktů, viz níže.
Předností stříkaných pěnových izolací je tedy jejich funkčnost, tehdy když je to opravdu potřeba, při velmi nízkých teplotách, aby bylo v domě teplo a v horkých letních dnech, aby udržely v domě příjemné klima.

Stříkaná pěnová izolace graf
Vliv teploty na lambdu u minerální vaty a stříkané pěnové izolace

Rozdělení stříkaných izolací: 

Měkká pěnová izolace: izolace s otevřenou strukturou buněk, pěna propouští vodní páry, zamezuje průniku studeného vzduchu tak zvaně „dýchá“.  Při nástřiku expanduje na 100 – 120 % svého objemu, dokonale zaplní každou štěrbinu. Také snižuje hlučnost. Nemá výživovou hodnotu pro hlodavce ani hmyz. Snížení nákladů na vytápění/chlazení je až 50%.
Použití: pěnovou izolaci použijeme především do vnitřních prostor – půdy, střechy, dřevostavby,

Polotvrdá pěnová izolace: izolace s uzavřenou strukturou buněk. Předností je nízký součinitel teplené vodivosti, kdy už při malých tloušťkách vrstvy dojde k efektivnímu zateplení. Používá se tedy především v místech, kde je nedostatečný prostor pro zateplení, nebo v místech kde je požadavek na nenasákavost.

Nejste si jisti jaký produkt je pro vaši střechu nejvhodnější?
Domluvte si nezávaznou schůzku s našim technikem.

Více informací