Zateplení šikmé střechy

Zateplení šikmé střechy

Chystáte se izolovat, krov, střechu, podkroví a hledáte materiál? Trendem posledních let je perfektní zateplení šikmé střechy bez tepelných mostů, tak aby odpovídalo novým technickým normám. A také potřebám člověka – domácnosti snížit energetické náklady na vytápění či chlazení domu. V ideálním případě hledáme zateplení: rychlé, levné a především kvalitní. 

Na našem trhu nalezneme mnoho kvalitních i méně kvalitních materiálů, kterým je možné střechu izolovat.

Jedná se například o:

  • vatovou izolaci – klasický materiál, který je levný, ale nelze jej vsunout do každé mezery.  Vznikají tepelné mosty,  kterými uniká teplo pryč z domu. Některé s vatových izolací jsou navíc nasákavé, časem degradují a ztrácejí až 60% svých izolačních vlastností.
  • foukanou izolaci – materiálů, které lze do dutin nafoukat je celá řada, pokud, ale potřebujeme zateplit krov či střechu musíme vytvořit konstrukci např. s OSB desek do kterých materiál nafoukáme. Zde vznikají vícenáklady, které celou investici výrazně prodraží. 
  • pěnovou izolaci – nástřik pěny je rychlý a čistý během několika hodin zajistí vašemu domu tepelný komfort a to bez omezení chodu domácnosti. Pěnová izolace perfektně přilne k běžným povrchům jako je např. dřevo či sádrokarton, vnikne do každé škvírky, také je paropropustná a během let neztrácí své ideální vlastnosti.

    Vatová izolace  -zateplení střechy Pěnová izolace - zateplení střechy

Způsoby zateplení šikmé střechy:

1 ) Zateplení mezi  a pod krokve jedná se o běžný způsob zateplení střechy zevnitř. Kdy aplikátor stříká pěnovou izolaci v požadované síle, dle přání zákazníka. Určujeme sílu vrstvy tak, aby zateplení střechy korespondovalo s celkovým zateplením domu. Naše firma, respektive naši obchodní zástupci vám vždy doporučí takovou vrstvu pěny, aby splňovala normy a přitom jste nepřepláceli za zbytečné centimetry navíc. 
 Zateplení mezi krokve je potřeba provést nejlépe v takové síle, aby byly překryty, dřevo je také vodič a při nepřekrytí krokví vznikají nežádoucí tepelné most.

2) Zateplení nad krokvemi –  se používá tehdy, když zákazník potřebuje ušetřit místo, nebo chce mít přiznané krovy.  U tohoto způsobu zateplení je potřeba již dopředu vytvořit konstrukci do které se pěnová izolace nastříká, možné je použít i polotvrdou pěnovou izolaci, která má při stejném tepelném odporu poloviční tloušťku např. proti vatě či měkké pěnové izolaci. 

Zateplení šikmé střechy pěnovou izolací.         Nadkrokevní zateplení šikmé střechy pěnovou izolací.

 

 

 

Nejste si jisti jaký produkt je pro vaši střechu nejvhodnější?
Domluvte si nezávaznou schůzku s našim technikem.

Více informací