ZATEPLENÍ PRO PASIVNÍ DOMY

Stavební vyhláška o snížení energetické náročnosti 2020

Pokud hodláte stavět nový rodinný dům jistě vás bude zajímat nová vyhláška, která je platná od roku 2020. Tato evropská vyhláška nahrazuje vyhlášku z roku 1990 a mění požadavky na zateplení a energetickou náročnost v nově postavených budovách.

Nařízené zvýšení energetických úspor je až o jednu pětinu oproti původní vyhlášce což představuje stavbu domu v kvalitě pasívních domů či energeticky nulových domů.

Současné požadavky na šetření energie v novostavbách stavbařům nařizují vejít se do spotřeby 40 až 90 kWh/m2. Nové požadavky pro dům v kategorii B říkají, že energetická náročnost musí být mezi 30 až 70 kWh/m2.J

Směrnice o energetické náročnosti budov – nařizuje o 20% nižší energetickou spotřebu oproti vyhlášce z roku 1990.
V řadě případů již nové domy odpovídají energetickým požadavkům nové vyhlášky, nebo je jejich projekty potřeba jen poupravit. Snížení energetické náročnosti lze dosáhnout výběrem kvalitních oken, dveří, důležité je vytápění a samozřejmě celkové kvalitní zateplení. Při zateplování střechy, stropu nebo zdí a příček v případě dřevostaveb lze použít pěnovou PUR izolací, která disponuje vynikajícími izolačními vlastnostmi a navíc přináší řadu benefitů. Jako je odhlučnění, propustnost vodních par nebo nulový vznik plísní. Více o kvalitách pěnové izolace zde: měkká pěnová izolace.

 

Využití pěnové izolace pro dosažení energetických úspor

Orientační sílu vrstvy zateplení stropu nebo střechy vám může pomoci určit níže uvedená tabulka. Hodnoty jsou nicméně orientační, přesnou sílu vrstvy vám spočítáme v návaznosti na konkrétní projekt a navržené hodnoty energeticky úsporných opatření.  Kontaktovat nás můžete prostřednictvím formuláře na našich webových stránkách nebo přímo volejte našemu technikovi: Alan Břuska 739 036 281.

Jak dosáhnout energetických úspor pomocí pěnové izolace? Zateplením střechy, podkroví nebo zdí a příček v případě dřevostavby.

Rozdíl v sílách vrstvy mezi nízkoenergetickým a pasivním domem s pohledu nástřiku pěnové izolace

 

Na zateplení pasivních domů je možné čerpat dotace s programu Nová Zelená Úsporám, které se můžou vyšplhat až na 450 000 Kč.  Veškeré naše materiály jsou evidovány v NZÚ a naši klienti s úspěchem dotace čerpají.  

Rychlé a kvalitní zateplení stropu
Zateplení pro pasivní domy
Chytrá izolace na střechy
Zateplení pro pasivní domy

Nejste si jisti jaký produkt je pro vaši střechu nejvhodnější?
Domluvte si nezávaznou schůzku s našim technikem.

Více informací