STŘÍKANÁ PĚNOVÁ IZOLACE PRO ZATEPLENÍ VAŠEHO DOMOVA

Efektivní zateplení podkroví prostřednictvím PĚNOVÉ IZOLACE

MĚKKÁ PĚNOVÁ IZOLACE – je přední průmyslový výrobek šetrný k životnímu prostředí.  Polyuretanová izolace s otevřenou buněčnou strukturou a nominální hustotou 8 – 10 kg/m3.  Čistá a bezpečná aplikací neomezí chod Vaší domácnosti. Aplikace z pojízdné sestavy umístěné před domem za méně než 3 hodiny.

PROČ JE PĚNOVÁ IZOLACE LEPŠÍ NEŽ TRADIČNÍ IZOLAČNÍ MATERIÁLY – VATA, CELULÓZA?

Minerální vataFoukaná izolacePěnová izolace
Vzduch proudí samovolně.Částečné zastavení proudění vzduchu.Zcela zastaví proudění vzduchu.
V čase sesedá a deformuje se.Úbytek materiálu cca po 10 letech.Doživotní záruka na tvarovou stálost.
50% ztráta termoizolační vlastností.43% ztráta termoizolačních vlastností po 10 letech.Neměnné termoizolační vlastnosti.

Stříkaná pěnová izolace během několika vteřin zvětší svůj objem na 120 násobek původní velikosti, zcela změní svou strukturu, vytvoří jednolitou vzduchovou a parotěsnou zábranu v místech, kde je velká pravděpodobnost úniku/vstupu vzduchu. Vyplní veškeré mezery a zamezí prostupu vlhkosti a vzduchu a tím také vzniku plísní.

Výhody stříkané izolační pěny:

·         Snížení energetických nákladů:  kvalitnější izolace =  méně vytápění/chlazení = nižší náklady na energie až o 50%.

·         Vyšší energetická účinnost:  pronikání vzduchu je hlavní příčinou ztráty tepla v budovách. Typický dům má stovky mezer a prostupů skrz obvodový plášť budovy. Horký vzduch uniká přes praskliny v horní části budovy. Pěny jsou aplikovány jako kapalina, expandují do pěny vyplní všechny mezery a trhliny, odstraní infiltrace vzduchu

·        Stálost:  odolné izolační vlastnosti a tepelný výkon si pěnová izolace udržuje po celou dobu životnosti budovy. Neprověšuje se, nesmršťuje ani jinak nemění svou strukturu, neztrácí R (tepelný odpor)  v čase.

·         Přátelská k životnímu prostředí

·         Snížení stavebních nákladů: Vysoká kvalita izolace umožňuje stavbařům snížit kapacitní velikost jejich vytápění, větrání a klimatizace. Ve většině případů, mohou být použity menší jednotky k vytápění a chlazení pro stejný prostor.

·        Tišší:  pomáhá vytvářet klidnější prostředí tím, že absorbuje nežádoucí hluk zvenčí, stejně jako z vnitřních přilehlých místností.

·         Zdravější:  Chytré pěny poskytují zdravější, čistší kvalitnější vzduch v místnosti. Zamezí průniku vnějšího vzduchu, který sebou nese bakterie, prach, pyly a alergeny do vašeho domova. Také izolují proti vzduchu s obsahem vlhkosti, který může kondenzovat na stěnách a způsobovat problémy s plísněmi.

MYSLETE NA BUDOUCNOST, ŠETŘETE EFEKTIVNĚ!!

Chytrá volba = pěnová izolace.

Nejste si jisti jaký produkt je pro vaši střechu nejvhodnější?
Domluvte si nezávaznou schůzku s našim technikem.

Více informací