…s námi ušetříte!!! – Registrovaný dodavatel i materiály

Nová zelená úsporám: Miliardy na úspory pro české domácnosti

 

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa představil další dotační program Nová zelená úsporám. Z toho budou podporovány jak soukromé domy, tak veřejné budovy.

Program Nová zelená úsporám je zaměřen na investice do energetických úspor při rekonstrukcích i v novostavbách. V programu bude podporováno například komplexní zateplování rodinných a bytových domů a veřejných budov (školy, školky, domovy seniorů apod.), a také nová výstavba v pasivním energetickém standardu.

Program NZÚ přinese finanční podporu a do budoucna úsporu pro desetitisíce domácností. „Opatření budou financována formou přímé dotace, zvýhodněného úvěru a bonusu. Budeme podporovat i přípravu projektové dokumentace,“ říká ministr životního prostředí Tomáš Chalupa.

Program předpokládá poskytovat dotace ve třech hladinách. „Chceme motivovat žadatele. Čím kvalitnější opatření, tím vyšší podpora,“ dodává ministr.

  • Hladina 1 – snížení potřeby tepla na vytápění alespoň o 40 % – podpora 25 % z uznatelných nákladů
  • Hladina 2 – snížení potřeby tepla na vytápění alespoň o 50 % – podpora 35 % z uznatelných nákladů
  • Hladina 3 – snížení potřeby tepla na vytápění alespoň o 60 % – podpora 50 % z uznatelných nákladů

Podmínky programu NZÚ budou vyhlášeny na začátku roku 2013. V březnu 2013 bude vypsána první výzva pro podání žádostí o dotace. Příjem žádostí o dotace pro vlastníky rodinných domů bude zahájen v srpnu 2013. V roce 2014 očekáváme, že bude vyhlášena výzva pro veřejné budovy. Program bude běžet do roku 2020.

Požádat o dotaci bude možné elektronicky a na krajských pracovištích SFŽP (Státního fondu životního prostředí). O dotaci z programu Nová zelená úsporám lze žádat jak před realizací opatření tak po ní a uznány budou náklady na opatření realizované po 1. lednu 2013.

Žadatelům o dotace z programu Nová zelená úsporám je k dispozici bezplatná informační linka 800 260 500 (PO – PÁ od 7:30 do 16:00) a stránky www.nova-zelenausporam.cz.

Žadateli o dotaci v rámci první výzvy mohou být například vlastníci rodinných a bytových domů, tzn. fyzické osoby, společenství vlastníků bytových jednotek, bytová družstva, města a obce (včetně městských částí), podnikatelské subjekty, případně další právnické osoby.

Měkká pěnová izolace – ideální materiál pro zateplení střechy 

je 100% ekologický nástřik s otevřenou strukturou buněk o hustotě 8 – 10 kg/m3, který má téměř nulovou propustnost vzduchu. Jde o měkkou pěnu, která po aplikaci téměř 120 krát zvětší svůj objem absolutně přilne k povrchu a vytvoří tak dokonalý izolant bez tepelných mostů. VYPLNÍ KAŽDOU ŠTĚRBINU!! Používá se především pro izolaci podkroví.VÍCE ZDE:

Nejste si jisti jaký produkt je pro vaši střechu nejvhodnější?
Domluvte si nezávaznou schůzku s našim technikem.

Více informací