Infrapanely a zateplení pěnou

Infrapanely přinášejí komfortní způsob vytápění, lze je použít pro veškeré typy budov. Může se jednat o staré budovy, historické budovy, chaty nebo novostavby. Infravytápění přináší vysokou úsporu energie a v kombinaci s pěnovým zateplením minimalizuje únik tepla, což výrazně ovlivní spotřebu elektrické energie.

Stropní vytápění ve starých domech

Pokud stojíte před složitým rozhodnutím, jaký použít vytápěcí systém pro Váš starý dům, odpověď je jednoduchá – infrapanel s vysokou povrchovou teplotou, který Vám dodá vyšší tepelný komfort, než kdybyste topili tuhými palivy. U starých domů bývá obvyklé vytápění konvekčním způsobem prostřednictvím litinových radiátorů, tento způsob vytápění funguje na principu ohřevu teplého vzduchu, který se drží u stropu a u podlahy je zpravidla zima. Stropní panel nám prohřívá podlahu a veškeré předměty v dosahu jeho tepelného toku, tímto dochází k osálání těchto předmětů a následné akumulaci tepla v předmětech, teplo se poté pozvolna uvolňuje do prostoru. Dochází také k prohřátí obvodového zdiva a dalších stěn. Aby došlo k zamezení úniku tepla přes podlahu, doporučujeme použít pěnové zateplení. Stříkaná izolace se použije ve sklepních prostorách na strop. Tímto je minimalizován únik tepla podlahou, kterou vyhřál infrapanel. Při infravytápění se nám prohřívá prostor rovnoměrně, teplota vzduchu bývá stejná u podlahy i u stropu. Zateplení střechy zajistí, že teplo nebude unikat přes strop.

Infrapanel šetří Vaše peníze

Pokud byste se rozhodovali u starého domu vyměnit radiátory za podlahové vytápění, museli byste investovat nemalé finanční prostředky do rekonstrukce podlah, abyste mohli mít teplovodní vytápění podlahy. Místo teplovodního se naskytuje otázka použít elektrické podlahové vytápění pomocí karbonových folií, i tento způsob vyžaduje značné náklady a přípravu podlah. Jistotu, že nebudete muset rozbíjet podlahu, sekat kachličky nebo rozebírat plovoucí podlahu Vám však tyto systémy nezaručí. Podlahové vytápění může působit příjemně, ale o negativním dopadu na chrupavky už nikdo raději nehovoří. Navíc neefektivně topíte tímto způsobem do sedačky, skříní a dalších kusů nábytku, které máte v místnosti, kde je podlahové vytápění. Stropní infravytápění Vám zajistí příjemné teplo nejen podlahy, ale také příjemné prohřátí sedačky, židle, stolu a dalšího vybavení v bytě. Ušetřené peníze za komplikace s podlahovým vytápěním můžete využít k zateplení pěnou.

Nejste si jisti jaký produkt je pro vaši střechu nejvhodnější?
Domluvte si nezávaznou schůzku s našim technikem.

Více informací