Falcovaná plechová střecha – zateplení

Realizace: 06/2024
Materiál: PUR pěna střešní + silikonový nátěr

Falcovaná plechová střecha – zateplení 

Stručný popis projektu:

Realizace střechy – 100m2 v síle vrstvy 5cm střešní PUR pěny a následné dvě vrstvy speciálního hydroizolačního silikonového nátěru. Který díky své bíle barvě odráží až 85% slunečního záření.  Střecha chladná na dotek po dlouhé hodiny i v horkých dnech.

Zateplení falcované plechové střechy PUR pěnou

Zateplení střechy je jedním z klíčových kroků při zajištění energetické účinnosti budovy. Falcované plechové střechy jsou oblíbené díky své odolnosti, dlouhé životnosti a modernímu vzhledu. Nicméně, aby byla zajištěna optimální izolace, je důležité správně zateplit tuto střechu. Jednou z nejefektivnějších metod je použití PUR pěny (polyuretanové pěny). V tomto článku se podíváme na výhody a postup zateplení falcované plechové střechy PUR pěnou.

Výhody zateplení PUR pěnou

  1. Vynikající izolační vlastnosti: PUR pěna má velmi nízký součinitel tepelné vodivosti, což znamená, že poskytuje vynikající tepelnou izolaci i při tenké vrstvě materiálu.
  2. Vzduchotěsnost: Při aplikaci PUR pěna vytváří kompaktní a bezespárovou vrstvu, která minimalizuje tepelné ztráty způsobené průnikem vzduchu.
  3. Odolnost proti vlhkosti: PUR pěna je odolná vůči vodě a vlhkosti, což zabraňuje kondenzaci a vzniku plísní uvnitř konstrukce.
  4. Rychlá aplikace: Aplikace PUR pěny je rychlá a efektivní, což zkracuje dobu potřebnou na realizaci projektu.
  5. Dlouhá životnost: Polyuretanová pěna si zachovává své izolační vlastnosti po mnoho let, aniž by docházelo k degradaci materiálu.

Postup zateplení falcované plechové střechy PUR pěnou

  1. Příprava povrchu: Před aplikací PUR pěny je nutné důkladně vyčistit povrch střechy. Odstraní se nečistoty, mastnota a případné volné části, které by mohly ovlivnit přilnavost pěny.

  2. Kontrola střechy: Provádí se kontrola střechy na případné poškození či korozní místa. Pokud se nějaké objeví, je třeba je opravit před samotným zateplením.

  3. Aplikace pěny: PUR pěna se aplikuje pomocí speciálního zařízení, které směšuje a stříká pěnu přímo na povrch střechy. Pěna se nanáší v rovnoměrné vrstvě a postupně se roztahuje, čímž vytváří kompaktní izolační vrstvu.

  4. Dokončení izolace: Po nanesení pěny se provádí kontrola rovnoměrnosti a celistvosti izolační vrstvy. V případě potřeby se provádí dodatečné úpravy nebo doplnění pěny.

  5. Ochranný nátěr: Pro zvýšení odolnosti vůči UV záření a mechanickému poškození se doporučuje aplikovat ochranný nátěr na vrstvu PUR pěny. V tomto případě SILIKONOVÁ BARVA.

Závěr

Zateplení falcované plechové střechy PUR pěnou představuje moderní a efektivní řešení, které přináší řadu výhod. Od výborných izolačních vlastností až po rychlost a jednoduchost aplikace. Správně provedené zateplení nejenže zlepší energetickou účinnost budovy, ale také prodlouží životnost střechy a přispěje k celkové pohodě a komfortu obyvatel. Pokud plánujete zateplit svou střechu, zvažte použití PUR pěny jako efektivního a dlouhodobého řešení.

Nejste si jisti jaký produkt je pro vaši střechu nejvhodnější?
Domluvte si nezávaznou schůzku s našim technikem.

Více informací